Retningslinjer for kioskvakter sesongen2026


Før åpning 

•    Hent nøkkelen i postkassen i Fugleåsveien 115.

•    Åpne kiosken 30 minutter før kampstart. Sørg for at kaffen er klar.

•    Sett ut: Søppelbøtter, flagg og et bord med hånddesinfeksjon.

•    Pølser: Start med å varme 3 pølser. Varm flere ved behov. Bruksanvisning på pølsekoker finner du på veggen.

•    Kaffe: Bruk 1,5 målebeger pulver til en halv kanne, og 3 til en hel.

•    Kioskvakt tar med egen vaffelrøre: Lag cirka 2 liter vaffelrøre og/eller en annen kake for salg. For slag på vaffelrøreoppskrift her:

Vaffeloppskrift.pdf

________________________________________

Etter stenging 

•    VIKTIG: Lukk fryseren!

•    Rydd og vask kiosken og utstyr som kaffetrakter og pølsekoker.

•    Fyll på brus i kjøleskapet og legg sjokoladen inn.

•    Lås vinduer, slipp ned persienner og tøm søppelet inne.

•    Ta inn søppelbøtter, bord og flagg.

•    Lås døren (begge låsene) og bommen hvis du er sistemann.

•    Lever nøkkelen tilbake til postkassen i Fugleåsveien 115.

________________________________________

Viktig!

•    Hygiene: Bruk hansker eller klype når du håndterer mat. Penger og mat skal håndteres hver for seg.

•    Bytte vakt: Hvis tiden ikke passer, må du selv bytte med noen andre og gi beskjed til Carine eller lagleder.

•    Gebyr: Du får 500 kr i gebyr hvis du ikke møter opp.

•    Barn: Du kan ha med egne barn på vakt, men ikke andres.


Slik gjør du rent i kiosken

1. Finn frem utstyr:   

Bruk engangskluter eller en klut fra skuffen. Du finner ferdigblandet såpe på en sprayflaske under vasken.

2. Vask alle overflater:    

Rengjør alle flater som blir berørt: • Disker (inne og ute) • Tastatur på betalingsterminalen • Skapdører og håndtak • Benker

3. Tøm søppelet    

Kast søppelposen fra kiosken i søppeldunken utenfor klubbhuset.


Betalingsterminal:

 Kortautomaten heter iZettle og er nettbasert. Den er koblet til en iPad Mini som ligger i skuffen under der pengeskrinet står.

•    Sett iPad’en på disken og slå den på. (Mulig det kommer opp en melding om at man må velge mellom head-set og terminal, velg da terminal.)

•    Man slår inn varene ved å trykke på bildene, og trykker til slutt «ta betalt». Kunden setter inn kortet sitt i kortautomaten. Skjermen forteller alt man trenger å gjøre, og hva som skjer.

•    Har man slått inn en feil vare, trykk på «fjern» øverst til høyre på skjermen. Man må starte på nytt etter.

•    Det er ikke noe oppgjør som skal foretas på terminalen. Når man er ferdig med vakten legges iPad’en og terminalen i skuffen.

•    iPad’en brukes både når kunden skal betale med kort, vipps og kontant. Eventuelle penger legges i pengeskrinet.

Vipps:                                                                                        

•    Last ned appen og søk på Varpe. Vippsnummer: 105573



Kontakt: Carine 40539569


Takk for innsatsen for Varpe Ballklubb 😊